Oferta dla szkół i przedszkoli

Fundacja Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości przedstawia propozycję współpracy w zakresie edukacji ekologicznej, kładącej nacisk na prawidłową segregację odpadów oraz ich wykorzystanie poprzez metodę upcyclingu.

Oferujemy możliwość przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych z segregacji odpadów i warsztatów rękodzielniczych z upcyclingu w przedszkolach, szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i średnich.

Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z dziećmi. Prowadziliśmy warsztaty w wielu szkołach podstawowych we Wrocławiu i w mniejszych miejscowościach.

Nasze warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem na imprezach plenerowych oraz targach.

Stale współpracujemy ze Spółką Ekosystem, wraz z którą organizujemy ekostoisko na dorocznych eventach, m.in. Podsumowanie akcji „Wrocławskie dzieci segregują śmieci”, Piknik Środowiskowy na Partynicach, Bieg Solidarności, Targi Senioralne.

Warsztaty (2 godz. lekcyjne) składają z części teoretycznej, w której z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej oraz zabaw uczymy aktywnie jak prawidłowo segregować śmieci oraz z części praktycznej, w której metodą upcyclingu przekształcamy odpady w przedmioty użytkowe i dekoracyjne, np. doniczki, lampy, lampiony, świeczniki, pojemniki, organizery, ozdoby z wikliny papierowej, z rolek po papierze toaletowym, z wytłaczanek po jajkach, plecionki z resztek materiałów, torby z nieprzydatnych ubrań).

Na warsztatach poruszamy tematykę nowoczesnych technik przetwarzania odpadów, konsekwencji spalania i składowania odpadów w miejscach do tego niedozwolonych oraz prawidłowego sposobu segregowania odpadów oraz upcyclingu.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Warsztaty prowadzone są w ramach działalności odpłatnej Fundacji.

Wystawiamy fakturę VAT zero.

Wszelkie pytania prosimy kierować do p. Danuta Łukasińska tel. 534413777 lub na adres mail: kontakt@ekopotencjal.pl