Trening Zero Waste Urban Parks w Lizbonie

Opublikowany przezAleksandra Simla

Trening Zero Waste Urban Parks w Lizbonie

Wracamy do Polski zainspirowane! Kilka dni spędzonych w Lizbonie przyniosło nową energię i zaangażowanie partnerów.

Poza pracą warsztatową, zwiedziliśmy parki Tapada da Ajuda i Bela Vista oraz poznaliśmy ich podejścia do zaadaptowania podejścia zero waste. Zebraliśmy pomysły i strategie, które pomogą nam prowadzić transformację w naszych partnerskich parkach. Gościliśmy też ekspertkę z Zero Waste Europe, która przeprowadziła warsztaty na temat efektywnej komunikacji dla parków i ich zarządów.

Jak wyglądał pierwszy dzień spotkania? Zobaczcie poniżej:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZeroWasteLab.pt (@zerowastelab.pt)

Ostatniego dnia odbyły się warsztaty zorganizowane przez Zero Waste Lab Portugal. Nasz zespół projektowy połączył siły z partnerami z parków oraz wspaniałymi gospodarzami z Tapada da Ajuda i Instituto Superior D Agronomia. Podzieliliśmy się na cztery grupy, aby pracować nad strukturą poradnika Zero Waste dla parku, głównego rezultatu projektu. Kluczowym elementem było uczynienie treści przejrzystymi, angażującymi i szczególnie interesującymi dla zarządców i pracowników parków. Ich wkład jest nieoceniony w tworzeniu praktycznego i informacyjnego poradnika.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ZeroWasteLab.pt (@zerowastelab.pt)

Już niedługo ukaże się poradnik dla parków, nad którym wciąż pracujemy. Serdeczne podziękowania kierujemy do zespołu Instytutu Wyższego Agronomii, prezydium Instytutu, profesorów, pracowników zajmujących się utrzymaniem zieleni, studentów Stowarzyszenia Studentów ISA oraz wszystkich zaangażowanych. To była intensywna i ciekawa podróż w kierunku zdefiniowania, czym jest park miejski zero waste.

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz