Dwa spotkania projektowe w Bielefeld

Opublikowany przezAleksandra Simla

Dwa spotkania projektowe w Bielefeld

Pod koniec miesiąca Bielefeld stało się centrum spotkań partnerów dwóch projektów, w których bierzemy udział: PackLess i Linear to Circular. Oba wydarzenia stworzyły platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń między ekspertami z różnych sektorów.

Spotkanie projektu PackLess

Rozpoczęliśmy prace nad Wytycznymi dla Zrównoważonego Pakowania – kompleksowym materiałem stworzonym dla właścicieli MŚP i edukatorów VET. Te wytyczne wyposażą przedsiębiorców i edukatorów w niezbędną wiedzę oraz programy nauczania dotyczące zrównoważonego pakowania, wspierając praktyki przyjazne środowisku i edukację. Będą dostępne za darmo wraz ze szkoleniem na stronie projektu.

Gospodarzem spotkania była firma Energie Impuls OWL, która pokazała nam również pojazdy napędzane energią słoneczną. Energie Impuls realizuje projekt, w ramach którego dzieci wspólnie z firmą motoryzacyjną budują samochody napędzane energią słoneczną, a następnie wystawiają drużynę do corocznych wyścigów Solar Racing Cup. To inspirujące przedsięwzięcie pokazuje, jak od najmłodszych lat można promować innowacyjne i ekologiczne podejście do technologii.

Spotkanie finalizujące projekt Linear to Circular

Kolejne spotkanie partnerów odbyło się w dniach 24-25 czerwca. Podczas spotkania dyskutowaliśmy o końcowych wynikach projektu Linear to Circular. Jednym z kluczowych punktów programu była wizyta w ZF Friedrichshafen AG w Bielefeld, podczas której uczestnicy mieli okazję poznać fascynujące aspekty kreacji wartości w obiegu zamkniętym.

ZF to globalnie działająca grupa technologiczna, dostarczająca zaawansowane produkty i systemy dla mobilności samochodów osobowych, pojazdów komercyjnych i technologii przemysłowej. Z szeroką gamą produktów, ZF głównie zaopatruje producentów samochodów, dostawców mobilności oraz rozwijające się firmy w sektorze transportu i mobilności. ZF elektryfikuje pojazdy w różnych kategoriach, a jej produkty pomagają redukować emisje, chronić klimat i zwiększać bezpieczeństwo mobilności.

Oba spotkania były pełne inspiracji i merytorycznych dyskusji, a także stanowiły doskonałą okazję do nawiązania nowych kontaktów i współpracy między partnerami projektów. Cieszymy się na kolejne kroki i osiągnięcia w ramach tych inicjatyw!
Projekty są dofinansowane z programu Erasmus+ Unii Europejskiej.

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz