Kampania edukacyjna “Segreguję nie marnuję!”

Kampania edukacyjna „Segreguję nie marnuję! – Gdzie to wyrzucić?”.

Dołącz do nas na Facebook’u !

Z początkiem wiosny, ruszamy z kolejną kampanią edukacyjną pod hasłem „ Segreguję nie marnuję”, tym razem zamiast zajęć warsztatowych zapraszamy Was do śledzenia naszej kampanii edukacyjnej pt. „Gdzie to wyrzucić”!

Kampania skierowana jest do wszystkich użytkowników Social Mediów i  ma na celu zainteresowanie problematyką gospodarki odpadami: w szczególności prawidłową segregacją odpadów, ograniczaniem ich masy oraz recyklingiem i upcyklingiem.

Co tydzień, w każdy poniedziałek na naszych profilach Facebook, Twitter, Istagram i G+ będziemy umieszczać grafikę przedstawiając odpad, z pytaniem gdzie go trzeba „wyrzucić”, czyli jak przeprowadzić prawidłowo proces segregacji odpadów. Pod koniec tygodnia nasi eksperci odpowiedzą na zadane pytanie, dodatkowo doradzą Wam w jaki sposób dany odpad można  powtórne wykorzystać i w jaki sposób ograniczyć jego wytwarzanie.

Zapraszamy Was do współdziałania w kampanii i przesyłania propozycji w komentarzach!

Zapraszamy także do zadawania pytań dotyczących tematyki kampanii naszym ekspertom. Piszcie na adres ekopotencjal@gmail.com. Postaramy się rozwiązać wszystkie problemy wynikające z segregacji odpadów, które napotykacie na co dzień.

W ramach kampanii przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawostek na temat gospodarowania odpadami w Polsce oraz „nowinek ze świata”, które będę ukazywały się na naszych profilach na Facebook, Twitter, Istagram i G+, przez cały okres trwania kampanii.

Kampania edukacyjna „Segreguję nie marnuję! – Gdzie to wyrzucić?”, będzie trwała do końca 2016 roku!

Jeżeli chciałbyś dołączyć do naszej kampanii, zostać naszym partnerem, objąć ją patronatem skontaktuj się z nami: napisz i wyślij e-mail na adres ekopotencjal@gmail.com lub zadzwoń pod nr 509306752.

PYTANIE NR 1

GDZIE WYRZUCIĆ STARY FOTEL?

kampania odpadowa w social mediach

Obiecaliśmy i jest pierwsza odpowiedź w naszej kampanii “Gdzie to wyrzucić?”
Przeczytaj harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych w twojej gminie i zobacz, kiedy możesz wyrzucić stary fotel i inne meble!

Zachęcamy jednak do tego, żebyście nie wyrzucali zużytego fotela tylko uruchomili swoją wyobraźnię i zastosowali upcykling. Odkryjcie w sobie twórczą pasję, w załączeniu link, pod którym znajdziecie instrukcję jak przerobić stary fotel w piękny stylowy mebel!
http://czterykaty.pl/…/56,57581,19596824,jak-odnowic-stary-…

PYTANIE NR 2

Czas na pytanie nr 2 w naszej kampanii “Segreguję nie marnuję!- Gdzie to wyrzucić?”

Odpowiedź na pytanie nr 2!

Przez cały rok zużywamy średnio około 290 milionów baterii !!!
Źródło (www.ekosystem.wroc.pl).
Ciekawe czy zastanawialiście się gdzie je wyrzucać? Może komuś przyszło do głowy, że od odpadów zmieszanych? Absolutnie nie! Pamiętajcie baterie zawierają szkodliwe metale ciężkie, w tym ołów, kadm, nikiel czy rtęć. Wyrzucenie ich do kosza na śmieci może spowodować uwalnianie się z nich w/w szkodliwych substancji. Więcej na ten temat możecie przeczytać pod adresem http://ekosystem.wroc.pl/…/dlaczego-zuzytym-bateriom-potrz…/.

PYTANIE NR 3

Gdzie wyrzucić szklaną butelkę?kampania odpadowa pytanie nr 3

Nadeszła pora na odpowiedź nr 3 w kampanii edukacyjnej: “Segreguję nie marnuję – Gdzie to wyrzucić?”
Więcej szczegółów na temat segregacji szklanych opakowań znajdziecie tutaj: http://ekosystem.wroc.pl/…/jak-segregu…/szklo-bialekolorowe/

kampania odpadowa odp nr 3

PYTANIE NR 4

To już 4 pytanie w naszej kampanii! Ponieważ nadchodzi pora roku, podczas której wytwarzamy i wyrzucamy najwięcej odpadów zielonych,chcielibyśmy poruszyć ten temat. Gdzie wyrzucacie odpady zielone?

Nadszedł czas na kolekną odpowiedź, co z tymi odpadami zielonymi ….

PYTANIE NR 5

Gdzie wyrzucić zużyty papier?

pytanie nr 5

Odpowiedź na pytanie nr 5. Gdzie wyrzucić zużyty papier?

odp na pyt. nr 5

PYTANIE NR 6

Kolejne pytanie w naszej kampanii, tym razem dobrze się zastanówcie zanim wyrzucicie termometr do któregoś z pojemników.

termometr

Czas na odpowiedź nr 6!

odp nr 6