Edukacja środowiskowa

Szanowni Państwo!

Jednym ze statutowych celów Fundacji jest prowadzenie działań z zakresu edukacji środowiskowej (ekologicznej) społeczeństwa poprzez różnorodne formy przekazu informacji. W zakładce “Zrealizowane Projekty” mogą Państwo śledzić w jaki sposób staramy się wpływać na podnoszenie świadomości  oddziaływania człowieka na otaczające nas środowisko. Nasze dotychczasowe działania skupione były na przekazywaniu wiedzy młodszym pokoleniom.  Dzisiaj stawimy przed sobą zadanie dotarcia do szerszego grona odbiorców. W związku z powyższym utworzyliśmy zakładkę pt.  “Edukacja środowiskowa”. W tym miejscu zamieszczane będą artykuły i informację na temat działań organizacji pozarządowych, w tym naszej Fundacji z zakresu edukacji środowiskowej, również Państwo mogą stać się redaktorami zakładki “Edukacja środowiskowa”. Prosimy przesyłać artykuły na aders e-mail: ekopotencjal@gmail.com, po zatwierdzeniu treści przez członków Fundacji będą one publikowane. Pod w/w adres można również przesyłać pytania dotyczące przedstawionej tematyki. Odpowiedzi na zadane pytania także umieszczane będą w zakładce “Edukacja środowiskowa”.

Z poważaniem
Prezes Fundacji
mgr Aleksandra Borówka

Misja Natura w Górach Stołowych

Serial Misja Natura pt. Góry Stołowe15 sierpnia o godzinie 13.25 na antenie telewizyjnej Dwójki wyemitowany zostanie dziesiąty odcinek serialu przyrodniczego „Misja Natura”, poświęcony obszarowi Natura 2000 Góry Stołowe.

W najbliższym odcinku przekonamy się, jak załoga Misji Natura poradzi sobie z presją związaną z pojawieniem się w centrali wizytatora. Gosia i Romek wyruszają w rejon Gór Stołowych, gdzie spróbują przełamać stereotypy związane z postrzeganiem tego obszaru jedynie przez pryzmat labiryntów i fantazyjnych ostańców. Odwiedzają bazylikę w Wambierzycach i Szczeliniec Wielki, gdzie mają odnaleźć budkę zasiedloną przez popielicę. W międzyczasie do biura koordynacji dociera informacja o znalezieniu zagrożonego gniazda bociana czarnego, co powoduje mobilizację załogi, która błyskawicznie udaje się na wskazane miejsce i rozwiązuje problem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl i kanału YouTube serialu www.youtube.com/channel/UC2hChA8cfI6fopGyeJ4uhoQ, na którym będzie można obejrzeć trailer dziesiątego odcinka.

Artykuły i informacje!!!

Polecamy artykuł: Wsi wesoła, wsi spokojna…

fot. 3 (1)fot. 2 (1)

obraz

Życzymy miłej lektury!

Szkoła Animatorów Edukacji Ekologicznej Natura 2000 (2)Szkoła AEE Góry Stołowe (1)

Bezpłatne warsztaty Szkoła Animatorów Edukacji Ekologicznej – Natura 2000

Z cyklu dobre praktyki:)

Stara Kopalnia – Nowa Idea

Stara_kopalnia03Źródło: cit.walbrzych.pl

Stara Kopalnia

Kilka faktów dotyczących gospodarki odpadami

http://www.ekoportal.gov.pl/warto_wiedziec_i_odwiedzic/artykuly/Gospodarka_odpadami/

Co to jest PET

Polecamy artykuł pt. Pamiętaj, że piec nie jest koszem na śmieci!!!

Pamiętaj, że piec nie jest koszem na śmieci!!!

Polecamy następujący artykuł!!!

Naturalnie, że lokalnie produkt lokalny na obszarach Natura2000 Artykuł Olgi Gałek

Polecamy!!!

Centrum Informacji Natura 2000

CIN baner

stopka jpg