Ekowyzwanie na październik

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Ekowyzwanie na październik

Ekowyzwanie na październik – pobierz nasze scenariusze zajęć ekologicznych

Zapraszamy do wzięcia udziału w ekowyzwaniu na październik, którego jesteśmy partnerem. W ramach partnerstwa przygotowaliśmy scenariusze do cyklu zajęć “Segreguję, nie marnuję, na maksa wykorzystuję”, które pomogą nauczycielom przeprowadzić eko-lekcje dla młodszych uczniów ze szkół podstawowych. Tematyka związana jest z segregowaniem odpadów, niemarnowaniem i przetwarzaniem odpadów. Możecie poznać w nich także historię z życia zeszytu z recyklingu.  Scenariusze do pobrania są dostępne na stronie http://ekowyzwanie.pl/.

oraz tutaj:

Scenariusz_1_ekopotencjal

Scenariusz_2_ekopotencjal

Scenariusz_3_ekopotencjal

zal. scenariusz3_ekopotencjal

Czego dotyczy wyzwanie?

Herlitz ogłasza drugą edycję wyjątkowego konkursu dla szkół

Herlitz zaprasza szkoły do konkursu #ekowyzwanie i stawia na edukację ekologiczną. Uczniowie mają cały październik na wzięcie udziału w konkursie. Dla klas, które podejmą wyzwanie, czekają nagrody gwarantowane – zeszyty wykonane z papieru z recyklingu. W pierwszej edycji #ekowyzwania, w 2020 roku, ponad 1000 uczniów wysprzątało niemal 100 miejsc w całej Polsce i zebrało ponad tonę śmieci.

Herlitz jako wiodący producent zeszytów w Polsce, część z nich produkuje w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu. Mobilizuje też uczniów, by zadbali o swoją najbliższą okolicę, poprzez udział w drugiej edycji akcji #ekowyzwanie. Konkurs potrwa przez cały październik. Ważnym elementem konkursu są nie tylko nagrody, ale także edukacja młodych pokoleń na temat codziennego dbania o środowisko.

Seria „Chroń Ziemię, to nasz dom” (Save Earth, It’s our home) jest wykonana w stu procentach z makulatury. Zeszyty te można ponownie przetworzyć nawet 3-4 razy. Używanie papieru z recyklingu to jeden z elementów dbania o planetę. – To właśnie metoda małych kroków na rzecz środowiska przyświeca nam w akcji, którą kierujemy do szkół. Wierzymy, że kształtowanie świadomości związanej z ochroną środowiska i dbałością o nie to proces, w który powinni zaangażować się właśnie najmłodsi.– mówi Jacek Pobłocki, Head of Marketing w Herlitz. – Efekty pierwszej edycji były obiecujące. To pozwala nam liczyć na to, że w tym roku zaangażujemy jeszcze więcej szkół – dodaje Pobłocki.

Przez cały październik pod adresem http://ekowyzwanie.pl/ nauczyciele mogą zgłaszać klasy do drugiej edycji konkursu. Głównym zadaniem jest posprzątanie wspólnie z klasą wybranego przez siebie miejsca i wykonanie zdjęć tej metamorfozy. Wyzwanie można rzucić kolejnym szkołom poprzez nominację. Wystarczy wpisać jej dane w formularzu zgłoszeniowym i poinformować ją o #ekowywzwaniu. Pierwsze 100 szkół, które prześlą zgłoszenie, otrzyma od Herlitz zestawy zeszytów z serii EcoLine. Na zdobywców 3 pierwszych miejsc czekają artykuły papiernicze o wartości 1000 zł.

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz