Ubierz Wrocław w Zielone II

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Ubierz Wrocław w Zielone II

Rusza nowa edycja kampanii Ubierz Wrocław w Zielone!

Dziękujemy Wam za ogromne zaangażowanie w naszą pierwszą kampanię “Ubierz Wrocław w Zielone”. Zgodnie z zapowiedzą kontynuujemy naszą zbiórkę – bo widzimy, że potrzeba zagospodarowania niepotrzebnych ubrań jest wciąż duża, a bardzo ważne jest, aby ubrania te dostały nowe życie – i jak najdłużej funkcjonowały w obiegu, zanim trafią do utylizacji – a najlepiej – do recyklingu – i staną się np. deską kompozytową.

Ważne jest też, aby wiedzieć gdzie trafiają Wasze niechciane ubrania, ważne aby mieć zaufanie do kogoś komu te ubrania przekazujecie. My wybierając przedsiębiorstwo Ubrania do oddania – mamy pewność, że ubrania te zagospodarowane są prawie w 100%, a “odpady” jeśli nie mogą stać się czyściwem u mechanika samochodowego – to trafiają do utylizacji lub do recyklingu, a nie do….. lasu lub przydrożnego rowu.

Rozszerzamy także cel naszej kampanii. W pierwszej edycji najwięcej ubrań bo aż 1 tonę przekazał nam Punkt Dobroczynny POMAGACZ we Wrocławiu, zarządzany przez Fundację Św. Alberta oraz Jego Darczyńcy, którzy oddają do punktu niepotrzebne ubrania. Część zakupionych przez nas roślinek trafi na pewno na rabatkę tuż obok POMAGACZA. Na ladę sklepową POMAGACZA trafi też obiecany w pierwszej edycji Las w słoiku.

POMAGACZ ma też pomysł – chciałby zainicjować właśnie na tej rabatce utworzenie małego ogrodu społecznego. 

Co Wy na to, aby środki zebrane w kolejnej edycji kampanii Ubierz Wrocław w Zielone – wsparły finansowo utworzenie takiego ogródka  – na zakup inspektów ogrodowych i sadzonek roślin.

I jest jeszcze jedna instytucja, która potrzebuje wsparcia. W czasie trwania kampanii zgłosiła się do nas nauczycielka biologii z Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niewidomych i Słabowidzących nr 13 We Wrocławiu z prośbą o sfinansowanie tablicy edukacyjnej na temat życia owadów i domków dla owadów.

Część z zebranych środków w kolejnej edycji kampanii – chcielibyśmy przeznaczyć właśnie na tą tablicę (może nawet opisaną językiem Braille’a), na sadzonki roślin przyjaznych owadom oraz kokony dzikiej (nieagresywnej) pszczoły murarki, którą należy szczególnie wspierać, bo to właśnie dzikie pszczoły giną w najszybszym tempie.

 

A więc po raz kolejny – zapraszamy Was do udziału w naszej kampanii!

Weź udział w naszej akcji i UBIERZ Z NAMI WROCŁAW W ZIELONE! Posprzątaj z nami Wrocław i posadź z nami roślinkę na twoim osiedlu wspierając naszą akcję.

Dla najbardziej zaangażowanych darczyńców czeka nagroda – las w słoiku.

Masz teraz realny wpływ na to co stanie się z twoimi starymi ciuchami. Możesz nadać im drugie życie i być pewnym, że trafią w odpowiednie ręce – do transparentnej organizacji FAIR TRADE, która zadba, aby twoje ubrania trafiły do kogoś, kto ponownie je wykorzysta.

Organizacja Ubrania do Oddania dba o odpowiedzialną gospodarkę odpadami tekstylnymi, kładąc szczególny nacisk na ślad węglowy naszych ubrań – wprowadzając do ponownego obiegu ubrania z Polski.

Zbiórka odpadów Ubrania do oddania ma jeszcze kilka dodatkowych plusów.

Ubrań pozbywasz się szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu.

Teraz możesz wesprzeć nasze działania zamieniając niepotrzebne ubrania na złotówki, za które zakupimy sadzonki roślin – by zazielenić wspólnie Wrocław.  Każde 10 kg Twoich ubrań to 10 zł na nasze działania!

Pomożesz nam w kilku prostych krokach:

  1. Zrób wiosenne porządki w szafach i spakuj ubrania w karton (min. 10 kg niezniszczonych ubrań – takich, które podarowałbyś rodzinie). Oddaj ubrania, sparowane (najlepiej związane) buty i torebki.
  2. Kliknij POMAGAM na stronie naszej kampanii i ustal dogodny termin przyjazdu kuriera
  3. Zweryfikuj na ile złotówek zamieniłeś swoje ubrania.

Z zebranych środków zakupimy sadzonki roślin i posadzimy je wspólnie z mieszkańcami Wrocławia i przedstawicielami wrocławskich Rad Osiedli – aby zazieleniły skwerki i rabaty w Waszym otoczeniu.

To od CIEBIE i zawartości Twojej szafy zależy ile i jakie sadzonki zakupimy. Będą to krzewy, drzewa lub nasiona kwietnych łąk.

Link do kampanii:

https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/1056

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz