Nie ma lipy – są lipy drobnolistne

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Nie ma lipy – są lipy drobnolistne

Za zebrane środki z kampanii Ubierz Wrocław w zielone udało się zakupić 42 drzewka – lipę drobnolistną.

Wrocławskie Forum Osiedlowe (współorganizatorzy akcji „Ubierz Wrocław w Zielone”) rozwieli po wrocławskich osiedla 42 drzewa. Na Osiedlu Maślice drzewa zostały już wsadzone a na pozostałych nastąpi to lada moment. Jeżeli aura nie pozwoli na posadzenie drzew zostaną one zakopcowane i poczekają do wiosennych nasadzeń.
Szanujmy zieleń rodzimą, a jak możemy to sadźmy i dbajmy o nowe nasadzenia.

A gdzie trafiły drzewka❓

Dwie lipy trafiły do Rada i Zarząd Osiedla Maślice, a po pięć drzewek do Rada Osiedla Oporów, Rada Osiedla Żerniki, Rada Osiedla Księże, Rada Osiedla Psie Pole-Zawidawie, Rada Osiedla Ołbin, Osiedle Jagodno, Rada Osiedla Brochów i Strachocin Swojczyce Wojnów.
Wybór osiedli wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze zaangażowanie w akcje a po drugie z logistyki i miejsc na nasadzenia.
Kampanie zrealizowaliśmy wspólne z Wrocławskie Forum Osiedlowe. Serdecznie dziękujemy za nieocenione wsparcie #OsiedlowaRodzina i (współ)pracujemy dalej.
Trwa już kolejna edycja naszej kampanii  https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/1056
Tym razem zbieramy nie tylko na sadzonki roślin, ale i na wyposażenie małego ogrodu społecznego przy Punkcie Dobroczynnym Pomagacz i tablicę edukacyjną do ogrodu przyjaznego pszczołom przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 13 dla Osób Słabowidzących i Niewidomych we Wrocławiu.
Zachęcamy do oddawania niepotrzebnych już ubrań i dania im w ten sposób drugiego życia oraz wspracia tym samym celu zbiórki.
Kampania Ubierz Wrocław w Zielone w ramach Ubrania do oddania została zakończona z końcem września. Z przekazanych przez Was ubrań zebraliśmy aż 4316,29 zł, czyli 4 tony i 316 kg ubrań dostanie drugie życie. Za zebraną kwotę zakupiliśmy dzięki wsparciu Artflos- ogrodnictwo i kwiaty sadzonki drzew lipy drobnolistnej.

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz