Dwa dni poświęcone Gospodarce Bezodpadowej

Opublikowany przezAleksandra Simla

Dwa dni poświęcone Gospodarce Bezodpadowej

W czwartek i piątek mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu projektu 2Good2Go w Pizie, gdzie 4 maja na terenie Wyższej Szkoły im. Św. Anny odbyło się trzecie spotkanie międzynarodowe.

Po ocenie postępów i oczekiwanych rezultatów delegacja rozmawiała z badaczami Filippo Corsini i Nicolò De Tullio, którzy przedstawili kilka projektów dotyczących gospodarki cyrkularnej: pierwszy z nich koncentrował się na wydajności firm zaangażowanych w łańcuch dostaw tekstyliów i żywności, natomiast drugi ilustrował przeprowadzone badania i opracowane narzędzia w dziedzinie zrównoważonego rozwoju sportu.

Następnie, 5 maja, przyszła kolej na luksusową garbarnię 𝐀𝐧𝐭𝐢𝐛𝐚, która oprowadziła partnerów po swoim zakładzie w Santa Croce sull’Arno. Laura Balducci, kierownik personalny, powitała delegację i wyjaśniła, jak działa garbarnia, opowiadając również historię, która doprowadziła do narodzin firmy Antiba. Alessandro Ciampi i inż. Matteo Granchi, odpowiednio kierownik systemu technicznego i kierownik techniczny, przedstawili partnerom przegląd systemu produkcyjnego, zagłębiając się w temat zarządzania środowiskiem w garbarni.

Antiba jest jedną z firm włączonych do Kompendium historii sukcesu małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrożyły środki gospodarki bezodpadowaj. Pierwszy wynik projektu dostępny jest już pod adresem:
https://www.2good2go.eu/wp-content/uploads/2023/05/Compendium-of-waste-free-economy-transformation-success-stories-from-SMEs-ver-pl-2.pdf

2Good2Go to projekt współfinansowany z europejskiego funduszu Erasmus+.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia!

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz