UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE

Rozpoczynamy akcję UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE – kampanię charytatywną na portalu Ubraniadooddania.pl. polegającą na zbiórce niepotrzebnej, niezniszczonej odzieży.

Jest to jednak nietypowa zbiórka – zbiórka door to door. 

Nie zbieramy pieniędzy, ale ubrania, które zamieniane są na złotówki. Każdy 10 kg przekazanych ubrań to 10 zł na sadzonki roślin, które zazielenią wrocławskie skwery i rabaty.

Dodatkowo nic Cię to nie kosztuje! Niepotrzebnych ubrań pozbywasz się szybko i wygodnie – bez wychodzenia z domu!

Wystarczy, że:

plakat ubierz Wrocław w zielone

Ubierz Wrocław w zielone

  1. Zrobisz wiosenne porządki w szafach i spakujesz ubrania w karton (min. 10 kg niezniszczonych ubrań – takich, które podarowałbyś rodzinie). Oddaj ubrania, sparowane (najlepiej związane) buty i torebki.
  2. Klikniesz POMAGAM na stronie naszej kampanii  https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/886 i ustalisz dogodny termin przyjazdu kuriera, który bez opłat odbierze od Ciebie ubrania.
  3. Zweryfikujesz na ile złotówek zamieniłeś swoje ubrania.

Na co zamienimy zebrane złotówki?

Z zebranych środków zakupimy sadzonki roślin i posadzimy je wspólnie z mieszkańcami Wrocławia i przedstawicielami wrocławskich Rad Osiedli – aby zazieleniły skwerki i rabaty w Waszym otoczeniu.

To od CIEBIE i zawartości Twojej szafy zależy ile i jakie sadzonki zakupimy. Będą to krzewy, drzewa lub nasiona kwietnych łąk.

Zebrane środki przeznaczone zostaną także na warsztaty edukacyjne i zakup sprzętu (chwytaków do śmieci), które wykorzystamy podczas ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, której jesteśmy partnerem.

Dla najbardziej zaangażowanych darczyńców czeka nagroda – las w słoiku.

Finał tej akcji odbędzie się we wrześniu 2021 r. we Wrocławiu.

Odpowiedzialne postępowanie z odpadami tekstylnymi jest niezwykle ważne z punktu widzenia ochrony środowiska. Powinieneś wiedzieć, że przeciętny Polak co rok zastanawia się co zrobić z ponad 30 kg niepotrzebnych ubrań!!!

Są to ogromne ilości odpadów tekstylnych, które mogą stać się znaczącym problemem dla Planety, jeśli nie zagospodarujemy ich w odpowiedni sposób. Ponadto wyrzucanie ciuchów na śmietnik – to wielkie marnotrastwo – bo do wyprodukowaniu ubrań zużywa się ogromne ilości wody i prądu (produkcja 1 pary dżinsów oznacza 3000 l zużytej wody i emituję około 20 kg dwutlenku węgla, który przyczynia się do ocieplania klimatu).

Dlatego warto przedłużyć im życie, a jak sami wiecie większość z tych ubrań nadaje się do ponownego użytku.

Weź udział w naszej akcji i UBIERZ Z NAMI WROCŁAW W ZIELONE! Posprzątaj z nami Wrocław i posadź z nami roślinkę na twoim osiedlu wspierając naszą kampanię.

Dla najbardziej zaangażowanych darczyńców czeka nagroda – las w słoiku.

Kampania realizowana jest we współpracy z Wrocławskim Forum Osiedlowym.

Więcej o całej akcji na stronie kampanii https://www.ubraniadooddania.pl/campaigns/886. 

Szczegółowe pytania w kwestii rodzajów oddawanych ubrań, sposobu pakowania i odbioru prosimy kierować na adres: kontakt@ekopotencjal.pl.

Wrocławskie Forum Osiedlowe

 

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz