10. urodziny Ekopotencjału!

Opublikowany przezAleksandra Simla

10. urodziny Ekopotencjału!

Fundacja Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości świętowała w kwietniu swoje 10. urodziny. Z tej okazji spotkaliśmy się przy wegańskim torcie, a cały zespół razem zdmuchnął świeczkę – oczywiście ekologiczną, wykonaną z wosku pszczelego!

Fundację założyły fundatorki: Danuta Mruk oraz Aleksandra Sawicka. Stało się to dokładnie 10 lat temu – 9 kwietnia 2013r. Potem do zespołu dołączył Sławomir Czerwiński. Cała trójka studiowała wspólnie geografię na UWr i od zawsze troska o planetę, przyrodę, środowisko była dla nich czymś naturalnym. Utworzenie fundacji wynikało z ich przekonań i filozofii życia. Było ich naturalnym następstwem.

Z upływem lat zespół Ekopotencjału rozrósł się o wolontariuszy i wolontariuszki. Dzisiaj możemy z dumą pochwalić się wieloma zrealizowanymi z sukcesem projektami, które, jak wierzymy, poprawiły i będą poprawiać nasze wspólne życie w mieście, jak i w środowisku.

Naszym celem jest pokazanie “ekopotencjału” otaczającego nas środowiska, a każdy z nas wierzy, że poprzez edukację i inicjatywę społeczną jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie dla ekologicznych problemów. Nie zatrzymujemy się; aktualnie realizujemy kilka projektów Erasmus+ w temacie gospodarki o obiegu zamkniętym. Życzymy sobie i całemu zespołowi kolejnych lat pracy i nieustającej motywacji!

Zapraszamy do obserwowania naszych działań na social media:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064778013939
https://www.instagram.com/ekopotencjal/

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz