Spotkanie projektowe Shift2Green: innowacje dla zrównoważonego biznesu

Opublikowany przezAleksandra Simla

Spotkanie projektowe Shift2Green: innowacje dla zrównoważonego biznesu

Kwiecień rozpoczął się pracowicie. W Wiedniu trwa właśnie spotkanie LTTA projektu Shift2Green, gdzie razem z partnerami projektujemy nową grywalizację.

Będzie ona stworzona w oparciu o metodę Design Thinking i analizę danych zastanych w kwestii potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw oraz konsumentów. Dyskutujemy też o kolejnych zadaniach w ramach naszego projektu oraz wspólnie poszerzamy wiedzę o najnowsze informacje dot. gospodarki o obiegu zamkniętym.

Generalnym celem projektu jest rozwijanie świadomości ekologicznej pracowników firm oraz zachęcanie MŚP do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań prowadzących do transformacji ekologicznej, tworzących wartość dla ich organizacji i otoczenia biznesowego. Oprócz zmiany zachowań pracowników, grywalizacja Shift2Green będzie miała jeszcze jedną zaletę: pracownicy zaangażowani w rozwój świadomych nawyków będą mieli większe szanse na wpływ na właścicieli MŚP do wprowadzania ekologicznych innowacji, gdyż siła robocza jest czynnikiem silnie wpływającym na decyzje MŚP w tej kwestii.

Dziękujemy wszystkim partnerom za to owocne spotkanie!
Śledźcie postępy projektu na: Shift2Green -Promoting Eco-Friendly Habits at Work with Gamification

Partnerzy projektu:
PAIZ Konsulting
Fachhochschule des Mittelstands (FHM)
RepaNet
Cleantech Bulgaria
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz