Aplikacja GoBeEco już dostępna! Wydarzenie promujące

Opublikowany przezAleksandra Simla

Aplikacja GoBeEco już dostępna! Wydarzenie promujące

W zeszłą sobotę mieliśmy przyjemność zaprezentować nasz projekt GoBeEco, który skupia się na promowaniu edukacji ekologicznej poprzez grywalizację. Podczas wydarzenia przedstawiliśmy wyniki naszej pracy – podręcznik umiejętności cyfrowych oraz aplikację, które pomagają w codziennym podejmowaniu ekologicznych decyzji oraz nauczaniu o zrównoważonym rozwoju i ochronie środowiska.

Idea projektu jest wyjątkowo prosta i skuteczna. Partnerzy projektu uważają, że każdy gest ma ogromną siłę w zmianie na bardziej ekologiczny styl życia. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie konsekwencje ma nasze codzienne postępowanie dla środowiska naturalnego. Dlatego GoBeEco stworzyło aplikację, która pozwala użytkownikom na monitorowanie swoich nawyków oraz wskazuje, jakie działania można podjąć, aby ograniczyć swój wpływ na planetę.

Grywalizacja GoBeEco oferuje praktyczne wskazówki i proste rozwiązania, które pomagają użytkownikom podejmować bardziej ekologiczne decyzje na co dzień. Grywalizacja to proces wykorzystywania elementów gry w celu zwiększenia zaangażowania i motywacji ludzi do wykonywania określonych zadań. W przypadku edukacji ekologicznej, grywalizacja może być bardzo skutecznym narzędziem, ponieważ przyciąga uwagę i zachęca do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Podczas debaty na temat “jak rozmawiać o ekologii” szukaliśmy skutecznych sposobów komunikowania o problemach środowiskowych do osób, które nie są zainteresowane ekologią lub nie uważają jej za ważną kwestię. Wspólnie z Adam Zawada, Julia Rokicka, Marta Zwolińska (#PoCoToEko), Danuta Mruk przedyskutowaliśmy różne sposoby na podnoszenie świadomości i skuteczne przekazywanie informacji na temat ekologii, inspirowane także aplikacją Go Be Eco.

W trakcie wydarzenia odbyły się również warsztaty “zrób własny kosmetyk”, podczas których uczestnicy mogli poznać naturalne składniki kosmetyczne oraz sposoby ich użycia. Warsztaty te pozwoliły na poznanie różnych składników kosmetycznych oraz sposobów ich używania, co jest nie tylko korzystne dla naszego zdrowia, ale również dla środowiska.

Jako Fundacja Ekopotencjał jesteśmy przekonani, że edukacja ekologiczna jest kluczowa w walce o przyszłość naszej planety. Chcemy rozwijać projekty, które pomagają w podnoszeniu świadomości na temat zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych wydarzeniach Fundacji Ekopotencjał. Dziękujemy także ODLOT. Strefa Partycypacji, że mogliśmy gościć w Waszej przytulnej, kameralnej strefie.

Partnerzy projektu:
Energie Impuls OWL
PAIZ Konsulting
Virtual Campus
Fachhochschule des Mittelstands (FHM)

Projekt jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej.
Więcej informacji oraz aplikacja: https://www.gobeeco.eu

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz