2good2go project w Sofii

Opublikowany przezDanuta Łukasińska

2good2go project w Sofii

Od 05 grudnia gościliśmy u partnera projektu 2good2go z Bułgarii (Sofii) – The University of National and World Economy (UNWE)  uczestnicząc w spotkaniu LTTA (Learning, Teaching, Training Activities in Circular Economy transition for SMEs).

Wraz z partnerami z Bułgarii, Włoch, Chorwacji, Polski i Litwy pracowaliśmy nad stworzeniem ram dla polityki cyrkularnej dla MŚP. Analizowaliśmy także szczegółowo zebrane przez nas w ramach pracy nad rezultatem 1 projektu business case, które już wkrótce zostaną opublikowane w formie bookletu.

Do busieness case wybraliśmy 6 polskich firm będących MŚP, które są doskonałymi przykładami transformacji małego biznesu w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Są to firmy: Handelek i ich nowa marka ReBread, Tech-Art Design Simon T, Bohema Clothing, Deko Eko, GreenFill3D oraz sklep zero waste Luzem.

Na podstawie researchu i zebranych w wywiadach informacji będziemy tworzyć circular policy dla naszej organizacji.

Spotaknie LTTA ma na celu wspólne uczenie się od każdego z partnerów. Jednym z ciekawszych doświadczeń było praktykowanie change management poprzez grę zespołową. Zespół projektowy osiągnął w grze wysokie efekty, a jednocześnie było przy tym sporo zabawy.

Spotkanie LTTA można podsumować jako owocne i produktywne.

 

O autorze

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz