EKO WEBINAR DLA BIZNESU

Opublikowany przezDanuta Łukasińska

EKO WEBINAR DLA BIZNESU

Z początkiem wakacji mieliśmy przyjemność prowadzić cykl prelekcji on-line dla zainteresowanych tematami ekologii i ochrony środowiska grupy pracowników jednej z wrocławskich firm. Poprowadziliśmy prelekcje pn. “Drogocenne pszczoły”, “Klimatyczne miasto”, “Ekoefektywni” i “Ekoinnowacje”, w których staraliśmy się bardzo praktycznie podejść do tematu ekologii, obalać mity i rozwiewać wszelkie wątpliwości, np. co do tego, czy samochody elektryczne i auta na wodór są ekologiczne, czy warto wyjmować ładowarkę do telefonu z gniazdka i czy powinniśmy uciekać z miasta na wieś w czasach kryzysu klimatycznego.

DROGOCENNE PSZCZOŁY
Czy wiesz, że bez pszczół życie na naszej planecie przestanie istnieć?
Dlaczego dzikie pszczoły są tak ważne?
Gdzie we Wrocławiu mieszkają pszczoły, jak możesz im pomóc w codziennym życiu i jak przyczynić się do wzrostu populacji dzikich pszczół.
Dowiesz się jakie skarby dają nam dzikie pszczoły oraz pszczoły miodne i jak z nich korzystać.

 

EKOEFEKTYWNY – praktycznie o ekologii
Warto wyjąć ładowarkę do telefonu z gniazdka, gdy nie ładujesz telefonu.
Możesz zmniejszyć zużycie energii podczas suszenia włosów suszarką.
Fakty czy mity?
Jak zadbać o środowisko (i własną kieszeń) efektywnie zarządzając zasobami – oszczędzając energię, wodę i żywność w domu?
Podczas naszego webinaru zobaczysz proste sztuczki i urządzenia, gadżety, ekoaplikacje wspierające oszczędzanie żywności, energii i wody w domu.

KLIMATYCZNE MIASTO
Czy w czasach zmian klimatycznych będzie można mieszkać w dużym mieście? A może lepiej uciec na wieś?
Wiele zależy od proklimatycznej polityki miasta, ale to mieszkańcy mają głos w kształtowaniu tej polityki. Wiele możemy też zrobić działając wspólnie na wrocławskich osiedlach. W tym webinarium podpowiadamy, jak zaangażować się w miejskie działania prośrodowiskowe i proklimatyczne, aby uczynić życie lepszym w dużym mieście.

EKOINNOWACJE
Ekoinnowacje – moda i GREENWASHING, czy odpowiedź na zmiany klimatyczne i szansa na rozwój gospodarczy?
Zmiany klimatyczne i ekoinnowacje wspierające ratowanie planety, Odnawialne Źródła Energii – działanie ogniwa fotowoltaicznego i turbiny wiatrowej, Samochody przyszłości – samochód na wodór.
Na naszym webinarium dowiesz się, gdzie znajdują się największe farmy wiatrowe w Polsce, poznasz panele fotowoltaiczne przyszłości – wymyślone przez kobietę z Wrocławia, zobaczysz, jak działa samochód przyszłości (samochód na wodór). Dowiesz się, gdzie w Polsce można przejechać się autobusem na wodór i czy stać Cię na bycie właścicielem auta wodorowego.

 

O autorze

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz