2good2go project Erasmus+

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

2good2go project Erasmus+

Wspólnie z partnerami z Polski, Włoch, Bułgarii, Chorwacji i Litwy rozpoczynamy realizację nowego projektu „Too Good To Go – Waste Free Economy Transformation for MSP”  współfinansowany ze środków Erasmus+.  Projekt potrwa 30 miesięcy, a za nami już dwa spotkania on-line grupy projektowej.

Erasmus+ 2Good2Go projekt to efekt strategicznego partnerstwa 5 krajów europejskich (Polski, Litwy, Włoch, Bułgarii i Chorwacji), którego celem jest wprowadzenie modeli bezodpadowych do MŚP i codziennego życia oraz podjęcie działań, które skutecznie przyczynią się do przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego.

Cele projektu:

1. Zachęcanie liderów MŚP do rozpoczęcia procesu transformacji na gospodarkę wolną od odpadów i opracowania Polityki Gospodarki Wolnej od Odpadów,
2. Rozwijanie kompetencji liderów MŚP i partnerów projektu niezbędnych do pomyślnego przejścia na gospodarkę wolną od odpadów,
3. Opracowanie materiałów szkoleniowych dla edukatorów zawodowych szkolących liderów MŚP w zakresie gospodarki cyrkularnej.

Pierwszym rezultatem projektu będzie stworzenie kompendium dobrych praktyk, pokazujące przykłady małych i średnich przedsiębiorstw, które skutecznie wdrożyły do swojej działalności modele biznesowe GOZ, lub są w trakcie transformacji.

Dlatego też serdecznie zapraszamy do współpracy firmy, które chciałyby opowiedzieć nam swoją historię i stać się wzorem dla innych MŚP.

Dotarcie do liderów MŚP wdrażających GOZ pozwoli nam skatalogować i rozwinąć kompetencje niezbędne do transformacji małych i średnich przedsiębiorstw na gospodarkę bezodpadową, Projekt ma też na celu wyposażenie ekspertów VET (szkolenia zawodowego) w kompletne programy nauczania, przykłady najlepszych praktyk i różne narzędzia, aby dostosować ich metody szkoleniowe w zakresie GOZ dla liderów MŚP, aby mogli oni rozwijać umiejętności kluczowe dla zrównoważonego rozwoju.

Śledźcie projekt na stronie www.2good2go.eu  oraz na profilach mediów społecznościowych:

 

Instagram:

https://www.instagram.com/2good2go_project/

LinkedIn:

https://www.linkedin.com/company/2good2go-project/

Facebook:

https://www.facebook.com/2Good2GoForSMEs/

 

Poster editable template for partners

 

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz