GoBeEco Transitional Meeting we Wrocławiu

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

GoBeEco Transitional Meeting we Wrocławiu

Ostatnie dni listopada zespół GO BE ECO spędził we Wrocławiu, gdzie odbył się trzecie już Transitional Meeting projektu GO BE ECO, dofinansowanego ze środków programu ERASMUS+.
!
Te dwa dni spotkania były bardzo owocne!
Pierwszego dnia GoBeEco Team poznawał różnego rodzaju inicjatywy i projekty służące edukacji ekologicznej i ochronie klimatu. Spotkanie rozpoczęło się wizytą w muzeum Hydropolis, gdzie zespół zapoznał się z lokalną historią gospodarki wodnej. Następnie zespół odwiedził dom na wodzie – Centrum Odra, w którym zastosowano proekologiczne technologie: pompę ciepła i obieg wody szarej. Czas w Odra Centrum spędziliśmy na dyskusji siedząc w kawiarni z widokiem na pięknie oświetlony Most Grunwaldzki z perspektywy wody.
W drugim i ostatnim dniu spotkania zespół ponownie spotkał się w The Granary La Suite Hotel i pracował nad aplikacją IO1, która ułatwia proekologiczne zmiany w codziennym życiu, dzięki innowacyjnemu i kreatywnemu podejściu do grywalizacji. Oprócz tego Konsorcjum omówiło strukturę planowanego podręcznika „Podręcznik umiejętności w zakresie edukacji cyfrowej” oraz dalsze kroki w celu rozpowszechniania projektu w sieciach społecznościowych.
Nadchodzą świetne i świeże wiadomości!
Śledź GoBeEco w mediach społecznościowych
https://www.facebook.com/Go.Be.Eco.First
https://www.instagram.com/gobeeco/
https://www.linkedin.com/…/gamification-of-eco…/…
Odwiedź oficjalną stronę internetową  www.gobeeco.eu

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz