FINAŁ – UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

FINAŁ – UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE

Z końcem września wspólnie ze współorganizatorem akcji Wrocławskie Forum Osiedlowe zakończyliśmy kampanię “Ubierz Wrocław w zielone”. Dzięki Wam zebraliśmy prawie 4 tony ubrań, czyli 3973,03 zł, a to nie wszystko, bo 12 pokaźnych darowizn jest jeszcze w drodze do sortowni Ubrania do oddania. Na nasz cel przekazano łącznie ponad 250 darowizn o średniej wadze około 16 kg. Dziękujemy!

W ramach FINAŁU AKCJI “UBIERZ WROCŁAW W ZIELONE” 18 września sprzątaliśmy wrocławskie osiedla  Sprzątamy wrocławskie osiedla.  W akcje sprzątania zaangażowały się 4 osiedla, gdzie zebrano łącznie kilkaset kilogramów śmieci. Zobaczcie na ich fotorelacje ze zbiorów:

Dziękujemy serdecznie Ekosystem za wsparcie i wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i piękną postawę.

Dziękujemy mediom (ESKA Wrocław News Radio ZET Wroclife Echo24 FAKT24.pl WP Wrocław Redakcja wroclaw.pl jeżeli o kimś zapomnieliśmy to przepraszamy) i wszystkim Darczyńcom z całego kraju, którzy uznali cel naszej akcji za ważny i zechcieli ubrać z nami Wrocław w zielone. Teraz zabieramy się do pracy – zakupimy sadzonki roślin i krzewów i przekażemy je wrocławskim Osiedlom (Zarządom Osiedli), które podejmą decyzję gdzie posadzone zostaną roślinki. Przy wyborze lokalizacji będziemy rekomendować także rejony korporacji wrocławskich, które bardzo aktywnie zaangażowały się w naszą akcję. Dziękujemy Julia Rokicka za koordynowanie akcji w jednej z tych korporacji.  Bardzo dziękujemy także punktowi dobroczynnemu POMAGACZ z Wrocławia, który przekazał na naszą akcję łącznie 1 tonę ubrań. I to właśnie do tego punktu trafi nagroda – Las w słoiku – lub roślina doniczkowa.

Na wasze pytania dotyczące kontynuacji akcji – odpowiadamy TAK – będziemy kontynuować naszą zbiórkę zarówno na roślinki dla Wrocławia, jak i na ogród przyjazny pszczołom w jednej z Wrocławskich szkół dla niedowidzących dzieci. Dla firm będziemy mieli propozycję stałej współpracy organizowania zbiórek, które poprzedzone będą webinarem dotyczącym zrównoważonej mody prowadzonym przez przedstawiciela firmy Ubrania do oddania.

Pamiętajmy, że przemysł odzieżowy (wg ONZ) jest odpowiedzialny za 10% globalnej emisji dwutlenku węgla. Jest to wynik produkcji ubrań jak i ich transportu, który ma miejsce na całym świecie. Zatem warto racjonalnie kupować ubrania, ale także jak już ich nie potrzebujemy, to dawać im drugie życie  https://przemyslisrodowisko.pl/jak-przemysl-odziezowy…/.

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz