Projekt „Ekologia łączy pokolenia”

Opublikowany przezAleksandra Borówka

Projekt „Ekologia łączy pokolenia”

W styczniu 2017 r. rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu:

„Ekologia łączy pokolenia – międzypokoleniowe warsztaty z edukacji ekologicznej w gminie Wrocław.”, współfinansowanego w 25% przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz przez Spółkę Ekosystem.

Wartość projektu: 34874,23 zł.
Wartość dofinansowania: 8704,23 zł.

Projekt skierowany jest do seniorów i ich wnuków oraz osób młodych i zakłada realizację cyklu 41 warsztatów w wymiarze 2-godzin zegarowych na przestrzeni  2017 r.

Warsztaty zostaną zrealizowane w następujących instytucjach:

  • Wrocławskie Centrum Seniora – 17 zajęć,
  • Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu – 8 filii – 8 zajęć,
  • Zespoły Terenowej Pracy Socjalnej MOPS – 16 zajęć.

Warsztaty obejmują dwugodzinne zajęcia i podzielone są na część teoretyczną – pogadankę o tematyce segregacji odpadów i ekologii oraz część praktyczną – warsztaty rękodzielnicze z upcyclingu podczas, których z odpadów wykonywane są ozdoby z wikliny papierowej, kwiaty z wytłaczanek po jajkach, lampiony i pojemniki, organizery, ozdoby z rolek po papierze toaletowym, plecionki z resztek materiałów, torby z nieprzydatnych ubrań.

Projekt obejmuje również opracowanie broszury informacyjnej o projekcie, a także 11 instrukcji z upcyclingu obrazujących jak łatwo przekształcić odpady w użyteczne i dekoracyjne przedmioty. Instrukcje zamieszczane będą na naszej stronie oraz stronie www.ekosystem.pl.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to zapraszamy do przeczytania publikacji – “Ekologia łączy pokolenia – międzypokoleniowe warsztaty z edukacji ekologicznej w gminie Wrocław

Polecamy także lekturę ulotek edukacyjnych oraz wizytówek projektu.

Zachęcamy także do obejrzenia galerii zdjęć z naszych warsztatów:

Zapraszamy do udziału w naszych warsztatach. Zapisy pod adresem mail: ekopotencjal@gmail.com

O autorze

Aleksandra Borówka editor

Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Absolwentka kierunków Geografia (specjalność geografia regionalna i turystyka) oraz Ochrona Środowiska (specjalność gospodarka środowiskiem) na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodaj komentarz