Projekt WrocMost Atelier

Aleksandra Borówka Opublikowany przezAleksandra Borówka

Projekt WrocMost Atelier

logo probaZgodnie z obietnicą ujawniamy rąbek tajemnicy na temat naszego nowego projektu !!!

Projekt “WrocMost Atelier” to  wydarzenie artystyczno – kulturalne związane z upcyclingiem oraz rzeźbiarstwem, które odbędzie się na moście zlokalizowanym w sąsiedztwie Stadionu Wrocław. Stanowi on przeprawę nad rzeką Ślęzą prowadząc w ciągu ulicy Lotniczej, równolegle do nowego Mostu Pilczyckiego.

logo_WrocMost Atelier

Most 20 czerwca 2015 roku zostanie przekształcony w interaktywną pracownie artystyczną, gdzie powstaną dwie rzeźby plenerowe – repliki: (1) z papieru, gliny i żywicy mostu, na którym odbywać się będzie wydarzenie (2) z puszek aluminiowych Stadionu Wrocław. Podczas WrocMost Atelier prowadzone będą warsztaty rękodzielnicze z upcyclingu, w trakcie których zostanie zaprezentowane jak prostymi metodami przekształcić odpady w ekobiżuterię i dekoracje. Poza tym wraz z uczestnikami projektu tworzone będą również ekoobrazy (0,5m x 0,5m i 0,25m x 0,25m) z odpadów i nakrętek oraz wielkie ekologo Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 (5m x 5m). Oprócz tego każdy z uczestników projektu będzie mógł spróbować sowich sił w rzeźbiarstwie w glinie oraz pomóc przy budowie repliki

mosty 1Stadionu Wrocław z puszek aluminiowych. Dodatkowo wejście/zejście z mostu zamieni się w przestrzeń wystawienniczą dla artystów, producentów czy amatorów zajmujących się szeroko pojętym ekodesignem. Ponadto przestrzeń wydarzenia przenikać będą dźwięki muzyków ulicznych.

Warto podkreślić, że wydarzenie poprzedzone zostanie warsztatami z upcyclingu w wybranych wrocławskich szkołach podstawowych zlokalizowanych w rejonie Stadionu Wrocław. Wtedy też ogłoszona zostanie zbiórka odpadów, które wykorzystane zostaną podczas WrocMost Atelier.

loga banera1

MOSTY  Program ESK 2016!!!

Posłuchajcie co się będzie działo na wrocławskich mostach w czerwcu 2015 roku:)

O autorze

Aleksandra Borówka

Aleksandra Borówka editor

Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Absolwentka kierunków Geografia (specjalność geografia regionalna i turystyka) oraz Ochrona Środowiska (specjalność gospodarka środowiskiem) na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodaj komentarz