3 maja w duchu ekologii! Sprzątanie stawów w Białym Kościele

Opublikowany przezAleksandra Simla

3 maja w duchu ekologii! Sprzątanie stawów w Białym Kościele

3 maja obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji. W Białym Kościele, w Gminie Strzelin, świętowanie miało jednak nieco inny charakter. Mieszkańcy wraz z Fundacją Ekopotencjał i lokalną społecznością postanowili połączyć świętowanie z troską o środowisko naturalne. Przyłączyli się do naszego sprzątania terenów zielonych nad jeziorami.

Przez półtora godziny zebraliśmy aż 22 worki śmieci! To pokazuje, jak wiele osób lekkomyślnie traktuje przyrodę i jak pilna jest potrzeba edukacji ekologicznej. Akcja odbyła się w ramach promocji projektu Zero Waste Urban Parks, którego celem jest tworzenie parków miejskich wolnych od śmieci.

W sprzątaniu udział wzięli zarówno dorośli, jak i dzieci, a nawet jeden dzielny piesek! Po wykonanej pracy zasiedliśmy do wspólnego stołu, gdzie spróbowaliśmy lokalnych słodkości i pysznej lemoniady.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim za udział, a szczególnie Ośrodkowi Nad Stawami, sołtysowi Białego Kościoła i radnemu Miasta i Gminy Strzelin, za wsparcie i pomoc w organizacji akcji, oraz zespołowi Trash Hero Wrocław. To wspaniały przykład, jak można połączyć świętowanie z pożytecznym działaniem. Pokazuje, że każdy z nas może zrobić coś dla dobra środowiska, nawet podczas wolnego czasu.

Pamiętajmy, że śmieci nie znikają same! Zabierajmy je ze sobą i segregujmy w domach, aby można było je poddać recyklingowi. Dbajmy o naszą planetę, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się jej pięknem.

Dodatkowe informacje:

O autorze

Aleksandra Simla editor

Dodaj komentarz