Nowa kampania Ubrania do oddania

Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Nowa kampania Ubrania do oddania

Ruszamy z nową kampanią Ubrania do oddania!

Zakończyliśmy drugą edycję kampanii Ubierz Wrocław w zielone z wynikiem 2187,06 zł. 

Bardzo dziękujemy Wszystkim darczyńcom! Wiosną zakupimy sadzonki roślin, które rozdysponowane zostaną dla chętnych wrocławskich osiedli, które będą chciały zaopiekować się krzewami i zazielenić lokalne skwery i rabaty.

Zakupimy także tablicę edukacyjną dotyczącą ochrony dzikich pszczół, która stanie we Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niewidomych i Słabowidzących nr 13 We Wrocławiu.

I mamy dla Was dobrą wiadomość!

Ruszamy z kolejną zbiórką – tym razem na cel stworzenia Dzielnika Wrocławskiego – miejsca, w którym zostawić możecie niepotrzebne sprzęty, gadżety i ubrania, aby ktoś inny mógł z nich jeszcze skorzystać. Dzielnik to także miejsce spotkań, inspiracji i dzielenia się wiedzą na temat zero waste i gospodarki obiegu zamkniętego.

Ze względu na ogromną ilość produkowanych przez nas odpadów, a także wyczerpujące się surowce naturalne, zasoby wody pitnej, dużą energochłonność gospodarki, i czynniki ekonomiczne – wzrost cen prądu, wody, transportu, co przekłada się na wzrost cen dóbr i usług powinniśmy skupić naszą uwagę na wykorzystywaniu tego co już zostało wyprodukowane – w maksymalnie długim czasie.

 

Dlatego też Ekopotencjał i Foodsharing Wrocław chcą stworzyć dla Was Dzielnik Wrocławski. Dzielnik to także miejsce spotkań, inspiracji i dzielenia się wiedzą na temat zero waste i gospodarki obiegu zamkniętego. Dzięki Waszym kilogramom przekazanych ubrań ruszyliśmy z pomysłem mobilnego Dzielnika Wrocławskiego, który gościć będzie czasowo w Waszych CAL.

Więcej info tutaj: https://www.wroclaw.pl/zielony-wroclaw/dzielnik-wroclawski-w-tym-miesjcu-wszystko-jest-za-darmo-szczegoly

A w przyszłym roku będziemy chcieli znaleźć dla niego stałą lokalizację w centrum Wrocławia.

Jak nam możesz pomóc?

Zrób porządki w szafach i spakuj ubrania w karton (min. 10 kg niezniszczonych ubrań – takich, które podarowałbyś rodzinie). Oddaj ubrania, sparowane (najlepiej związane) buty i torebki.
Kliknij POMAGAM na stronie naszej kampanii i ustal dogodny termin przyjazdu kuriera.
Zweryfikuj na ile złotówek zamieniłeś swoje ubrania.
Dzięki zebranym środkom:

1. Zakupimy dwa mobilne regały, które posłużą jako mobilny Dzielnik Wrocławski

2. Zaadoptujemy wyremontujemy i wyposażymy lokal, który stanie się stacjanarnym Dzielnikiem Wrocławskim – miejscem spotkań zero waste wszytskich Wrocławian.

Dowiedz się więcej o kampanii tutaj . 

O autorze

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz