Kilometry Dobra 2020

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Kilometry Dobra 2020

Rozpoczynamy kampanię Kilometry Dobra 2020. Przez najbliższe 3 miesiące możecie nas wspierać poprzez udział w Quizowej loterii z nagrodami, udział w licytacjach lub naszych warsztatach ZERO WASTE – Domowe kosmetyki i środki czystości.
Najbliższe takie warsztaty już 8 marca na Stadionie Wrocław podczas biegu WroActiv.

Dołóż swoje metry dobra i wygraj z nami Mistrzostwa Świata w Dobroci.

Na co zbieramy?

Jednym z naszych celów jest ukazanie “ekopotencjału” otaczającego nas środowiska i lokalnych zasobów. Taki właśnie ekopotencjał dostrzegliśmy w starym, poniemieckim gospodarstwie, zlokalizowanym w Kazanowie w woj. Dolnośląskim. Chcemy stworzyć w nim jedyne w swoim rodzaju Centrum Edukacji Ekologicznej i Upcyclingu, zachowując jednocześnie jego dawny charakter, w którym moglibyśmy prowadzić nasze działania edukacyjne. Będzie to  miejsce wymiany dobrych praktyk związanych ekologią, ochroną środowiska i ochroną klimatu.

Centrum będzie gościć uczniów Zielonych Szkół, dzieci na półkoloniach, uczestników firmowych imprez integracyjnych, turystów, a także inne organizacje pozarządowe, w tym naszych zagranicznych partnerów. Chcemy wyposażyć je w nowoczesne technologie OZE (panele UV i pompy ciepła), instalacje do odzysku wody szarej, oczyszczalnię ścieków, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko.  Pokoje wyposażone będą w wykonane przez nas meble z upcyclingu, np. stoliki z bębna pralki. W gospodarstwie znajdzie się także miejsce na małe Muzeum Dawnych Urządzeń i Maszyn Gospodarskich oraz Muzeum Starych Motorów. W otoczeniu planujemy ogród permakulturowy i ogród deszczowy, przyjazny dla zapylaczy, z elementami wodnego placu zabaw. Centrum stanie się też schronieniem dla niechcianych zwierząt.

Nasze plany są bardzo ambitne i właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy w ich zrealizowaniu. Przystosowanie budynków i wyposażenie go w technologie przyjazne środowisku wymagają ogromnych nakładów finansowych. Aby ruszyć z pracami modernizacyjnymi budynków potrzebujemy 100 tys. zł. Będziemy wdzięczni za każdą przekazaną na nasz cel złotówkę.

Pomóż nam stworzyć przyjazne Planecie, człowiekowi  i zwierzętom miejsce, które stanie się być może inspiracją do tworzenia kolejnych podobnych.  Dołóż swoje metry dobra i wygraj z nami Mistrzostwa Świata w Dobroci.

 

Fundacja „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz