WARSZTATY ZERO WASTE

Opublikowany przezDanuta Łukasińska

WARSZTATY ZERO WASTE

Naszą misją jest edukacja w zakresie gospodarki odpadami. Uczymy jak w życiu codziennym ograniczać ilość wytwarzanych odpadów. Jednym z wielu sposobów jest upcycling, który tak mocno promujemy. Zachęcamy także do zmiany stylu życia na ZERO WASTE lub chociaż LESS WASTE.

Dlatego też poszerzamy naszą ofertę o warsztaty “Naturalne kosmetyki i środki czyszczące” oraz “Domowe kompostowanie”. Własnoręczne wykonanie kosmetyków i chemii gospodarczej przyczynia się do zmniejszania ilości odpadów opakowaniowych. Domowy kompostownik zmniejszy zdecydowanie ilość bioodpadków i pozwoli na darmowe wytwarzanie naturalnego nawozu do kwiatów.

Podczas warsztatów wykorzystujemy kompostowalne naczynia jednorazowe – wykonane z trzciny cukrowej i z mączki kukurydzianej. Przygotowane kosmetyki pakujemy w słoiczki z odzysku. Zachęcamy do samodzielnego wykonywania kosmetyków i chemii gospodarczej, która jest przyjazna dla środowiska i naszego zdrowia. Dodatkowo pozwala oszczędzić nasz czas, pieniądze i miejsce w szafkach 

 

O autorze

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz