Ekopotencjał na Święcie Wrocławia

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Ekopotencjał na Święcie Wrocławia

W sobotę (23.06.2017) w Centrum Kultury Agora uczestniczyliśmy w Święcie Wrocławia na Różance „Zielono Mi”.

W bardzo miłej atmosferze realizowaliśmy warsztaty i konkursy z recyclingu i upcyclingu. Dla uczestników czekały nagrody, które na pewno przydadzą się podczas wakacyjnych wojaży.

Ekostoisko prowadziliśmy przy współpracy ze Spółką Ekosystem.

Nie była to nasza pierwsza impreza plenerowa w tym roku.

Nasze ekostoisko mogliście spotkać również na kwietniowych Dniach Odry na Bulwarze Dunikowskiego (22 kwietnia), gdzie wykonywaliśmy upcyclingowe meble z palet, a także na Gali Finałowej „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci” w Parku Staromiejskim i na sportowym festynie osiedlowym podczas Dni Żernik (17 czerwca). Podczas plenerowych warsztatów uczyliśmy wykonywania ozdób z wikliny papierowej, z wytłaczanek po jajkach. Przedmioty zdobiliśmy metodą decoupage.

Ekostoisko w Centrum Kultury Agora to nasze ostatnie czerwcowe działanie. W przestrzeni miejskiej widzimy się w sierpniu.

Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji :). Tym niemniej pamiętajcie, że wypoczywając również segregujemy śmieci (!).

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wrocławskich imprez plenerowych, w których wzięliśmy udział w tym roku.

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz