“Ekologia łączy pokolenia” – podsumowanie

Opublikowany przezDanuta Łukasińska

“Ekologia łączy pokolenia” – podsumowanie

Za nami bardzo pracowite 6 miesięcy z projektem “Ekologia łączy pokolenia – międzypokoleniowe warsztaty z edukacji ekologicznej w gminie Wrocław”.

Teraz pora na przerwę wakacyjną!

Poza pracą administracyjną i planowaniem kolejnych miesięcy działań odwiedziliśmy z warsztatami Wrocławskie Centrum Seniora, Zespoły Terenowej Pracy Socjalnej MOPS we Wrocławiu oraz kilka filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu (Filia 05, Filia 46, Filia 29, Filia 17).

Przeprowadziliśmy łącznie 21 warsztatów, w których wzięło udział 350 osób.

Edukowaliśmy zarówno seniorów, jak i dzieci z rodzicami i dziadkami. Wspólnie poznawaliśmy zasady prawidłowej segregacji odpadów i przekształcaliśmy śmieci w dekoracyjne przedmioty. Bawiliśmy się wikliną papierową i wytłaczankami po jajkach, z których powstawały piękne róże.

Otrzymaliśmy wiele podziękowań za przeprowadzone warsztaty, za co i my również dziękujemy. Cieszymy się, że Wam się podobało.

https://www.facebook.com/pg/Filia29/photos/?tab=album&album_id=1075009832632907

Jesteśmy dumni z naszej pracy i mamy zapał do dalszych działań!

Dla podsumowania pierwszego półrocza projektu dołączamy kilka zdjęć.

O autorze

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz