Góry Stołowe w FOKUS TV

Aleksandra Borówka Opublikowany przezAleksandra Borówka

Góry Stołowe w FOKUS TV

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych ma zaszczyt zaprosić na emisję kolejnego odcinka serialu „Misja Natura” pt. Góry Stołowe.

Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższą niedzielę (22.05) o godzinie 7.00 na kanale FOKUS TV. Wspólnie z Gosią i Romkiem wyruszymy w rejon Gór Stołowych by przełamać stereotypy związane z postrzeganiem tego obszaru jedynie przez pryzmat labiryntów i fantazyjnych ostańców. Nasi bohaterowie odwiedzą bazylikę w Wambierzycach i Szczeliniec Wielki, gdzie mają za zadanie odnaleźć budkę zasiedloną przez popielicę. W międzyczasie do biura koordynacji dociera informacja o znalezieniu zagrożonego gniazda bociana czarnego, co powoduje mobilizację załogi, która błyskawicznie udaje się na wskazane miejsce i rozwiązuje problem.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl.

Serial „Misja Natura” to cykl 12 odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazujący w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Promuje również różne regiony Polski w oparciu o produkty lokalne i unikatowe rękodzieło. Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody. Dzielna ekipa złożona z ornitologa, dr Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik w każdym odcinku ma do wykonania specjalna misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem sztabu organizacyjnego, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nie raz wywoła uśmiech na twarzy.

Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O autorze

Aleksandra Borówka

Aleksandra Borówka editor

Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Absolwentka kierunków Geografia (specjalność geografia regionalna i turystyka) oraz Ochrona Środowiska (specjalność gospodarka środowiskiem) na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodaj komentarz