Misja Natura – Wyżyna Zachodniowołyńska

Aleksandra Borówka Opublikowany przezAleksandra Borówka

Misja Natura – Wyżyna Zachodniowołyńska

W sobotę 18 lipca o godzinie 13.25 w TVP 2 zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu przyrodniczego „Misja Natura”. Gosia i Romek udadzą się w podróż do doliny Bugu. Zachęcamy do oglądania

odc. 6 Wyżyna Zachodniowołyńska (1)W szóstym odcinku serialu Misja Natura pt. Wyżyna Zachodniowołyńska, Gosia i Romek odwiedzą dolinę Bugu, gdzie mogą podziwiać piękne widoki. Bug jest jedną z ostatnich dzikich rzek Europy, stanowi ważne lęgowisko i korytarz migracyjny dla tysięcy ptaków. Gosia i Romek odnajdują również ciepłolubną roślinność, występującą jedynie w tym rejonie kraju.  Ekipa Misji Natura zostaje skierowana do kolonii susłów, by dowiedzieć się w jaki sposób chroni się te rzadkie ssaki.

Serial „Misja Natura” to cykl dwunastu odcinków przyrodniczych ukazujących różnorodności ostoi Natura 2000 w Polsce, złożoności działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienia w nich człowieka i przyrody. Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O autorze

Aleksandra Borówka

Aleksandra Borówka editor

Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Absolwentka kierunków Geografia (specjalność geografia regionalna i turystyka) oraz Ochrona Środowiska (specjalność gospodarka środowiskiem) na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodaj komentarz