Poza pracą warsztatową, zwiedziliśmy parki Tapada da Ajuda i Bela Vista oraz poznaliśmy ich podejścia do zaadaptowania podejścia zero waste. Zebraliśmy pomysły i strategie, które pomogą nam prowadzić transformację w naszych partnerskich parkach. Gościliśmy też ekspertkę z Zero Waste Europe, która przeprowadziła warsztaty na temat efektywnej komunikacji dla parków i ich zarządów.
Jak wyglądał pierwszy dzień spotkania? Zobaczcie poniżej:
Ostatniego dnia odbyły się warsztaty zorganizowane przez Zero Waste Lab Portugal. Nasz zespół projektowy połączył siły z partnerami z parków oraz wspaniałymi gospodarzami z Tapada da Ajuda i Instituto Superior D Agronomia. Podzieliliśmy się na cztery grupy, aby pracować nad strukturą poradnika Zero Waste dla parku, głównego rezultatu projektu. Kluczowym elementem było uczynienie treści przejrzystymi, angażującymi i szczególnie interesującymi dla zarządców i pracowników parków. Ich wkład jest nieoceniony w tworzeniu praktycznego i informacyjnego poradnika.
Już niedługo ukaże się poradnik dla parków, nad którym wciąż pracujemy. Serdeczne podziękowania kierujemy do zespołu Instytutu Agronomii, prezydium Instytutu, profesorów, pracowników zajmujących się utrzymaniem zieleni, studentów Stowarzyszenia Studentów ISA oraz wszystkich zaangażowanych. To była intensywna i ciekawa podróż w kierunku zdefiniowania, czym jest park miejski zero waste.
Fundacja “Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości” została założona w 2013 roku w celu realizacji działań na rzecz szeroko rozumianej edukacji ekologicznej, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.
Fundacja „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”
KRS: 0000454447
NIP: 9112007242
REGON: 022119304
ul. Osiedle 23, 56 – 420 Bierutów
O autorze