Ekopotencjał na pikniku firmowym

Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Ekopotencjał na pikniku firmowym

Z początkiem maja rozpoczęliśmy sezon warsztatów plenerowych. Gościliśmy z naszymi warsztatami na pikniku firmowym w sadzie Owoce Lutyni.  W pięknych okolicznościach przyrody wykonywaliśmy ekokosmetyki, woskowijki, gniotki – krasnoludki z hydrożelu i balonów oraz tworzyliśmy wspólnie z dziećmi makietę ekomiasta. Dzieci korzystały także chętnie z naszej wielkoformatowej gry planszowej.

Na warsztatach pokazaliśmy jak w prosty sposób wykonać kulę do kąpieli, płyn do demakijażu, spray przeciw komarom i kleszczom, peeling do ciała i proszek do prania. Pamiętajmy, że wykonując samodzielnie kosmetyki unikamy wytwarzania odpadów opakowaniowych oraz mikroplastiku, który trafia do środowiska wodnego.

W sobotnich działaniach wsparły nas dziewczyny z DIY for Earth, które promują projekty Zrób to sam – zrób coś dla planety.

 

O autorze

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz