Klimatyczny Wrocław FIO

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

Klimatyczny Wrocław FIO

Mimo wakacji ekipa Ekopotencjału intensywnie pracuje przy projekcie “Klimatyczny Wrocław”, który finansowany jest ze środków FIO 2014-2020 przez Narodowy Instytut Wolności.

Za nami już pierwsze warsztaty “Klimatyczny Wrocław”, spacer po murawach opatowickich i po Parku Grabiszyńskim, podczas którego wskazywaliśmy, że jednym z elementów adaptacji do zmian klimatu jest zaniechanie działania.

Zrealizowaliśmy także piknik ekologiczny w Przedszkolu 57 Mały Książe we Wrocławiu, gdzie wspólnie z dziećmi zrobiliśmy ogród deszczowy i ekologiczną pastę do zębów. Graliśmy także na bębnach zrobionych z butli gazowych.

Cały czas towarzyszy nam ekipa, która kręci z nami 5 odcinków serialu ekologicznego na temat sposobów adaptacji do zmian klimatu.

Gotowy serial zostanie udostępniony już pod koniec października.

Projekt współfinansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014-2020.

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz