“Ekologia łączy pokolenia” – podsumowanie

Danuta Łukasińska Opublikowany przezDanuta Łukasińska

“Ekologia łączy pokolenia” – podsumowanie

Zakończyliśmy realizację projektu “Ekologia łączy pokolenia- międzypokoleniowe warsztaty z edukacji ekologicznej w gminie Wrocław”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Spółkę Ekosystem.

W ciągu całego 2017 r. przeprowadziliśmy 41 dwu-godzinnych warsztatów, w których wzięło udział 620 osób – dzieci, osób dorosłych, w tym seniorów, które odbyły się we Wrocławskim Centrum Seniora, w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu oraz w Zespołach Terenowej Pracy Socjalnej MOPS.

Podczas zajęć poruszaliśmy tematykę prawidłowej segregacji odpadów. Odpowiedzieliśmy na wiele pytań i wątpliwości, a także otrzymaliśmy od uczestników warsztatów wiele sugestii na temat możliwości poprawy systemy segregacji odpadów we Wrocławiu.

Wspólnie wykonywaliśmy metodą upcyclingu dekoracje z wikliny papierowej oraz z wytłaczanek po jajkach.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję do zobaczenia na kolejnej edycji projektu!

O autorze

Danuta Łukasińska

Danuta Łukasińska editor

Fundator i Wiceprezes Zarządu Fundacji, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach: Geografia oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna z doświadczeniem zawodowym w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Od 2011 r. – działa hobbystycznie jako przewodnik miejski po Wrocławiu.

Dodaj komentarz