Aktywne pożegnanie wakacji 2014

Aleksandra Borówka Opublikowany przezAleksandra Borówka

Aktywne pożegnanie wakacji 2014

NEWSLETTER_ROLKIFundacja Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości zaprasza na bezpłatny pokaz: Aktywne pożegnanie wakacji 2014 na rowerze, rolkach, wrotkach itp.:), z możliwością próby swoich sił, który odbędzie się 21 września 2014 r., w godzinach 13:00 – 16:00 na esplanadzie Stadionu Wrocław!

Wszystkie osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w pokazie są zobowiązane do zapoznania się i zaakceptowania  regulaminu pokazu oraz złożenia odpowiednich oświadczeń.

Bez dopełnienia formalności nie można brać czynnego udziału w pokazie! Szczegółowe informacje pod linkami poniżej:

Harmonogram i regulamin pokazu
Wzór oświadczenia wraz z regulaminem pokazu

Linki do artykułów 🙂

Aktywne pożegnanie lata 2014 w niedzielę na Stadionie Wrocław
Jazda na rolkach i dania z rusztu. Koniec lata na stadionie

Skąd pomysł?

WYSZEHRADZKIIdea zorganizowania pokazu przez „Fundację Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości” narodziła się podczas konsultacji społecznych z szeroko rozumianym środowiskiem wrocławskich skeaterów. Konsultacje zorganizowane podczas wakacji w Sektorze 3 przy ul. Legnickiej we Wrocławiu dotyczyły propozycji zagospodarowania terenu w rejonie Stadionu Wrocław. Wśród wielu pomysłów i marzeń przemknęła myśl o zorganizowaniu pokazu z udziałem rolkarzy, wrotkarzy i rowerzystów wyczynowych. Od pomysłu prześlijmy do czynów tworząc konkretny event. Ma on na celu przede wszystkim zintegrowanie jak największą rzeszy sympatyków rolek, wrotek, deskorolek, hulajnóg itp.

Ponadto sam event jest okazją do zebrania danych dotyczących oczekiwań mieszkańców Wrocławia, w szczególności osób korzystających z przestrzeni wokół Stadionu w stosunku do sposobu zagospodarowania terenu w rejonie Stadionu Wrocław. Badania opinii społecznej są jednocześnie pierwszym etapem projektu, którego celem jest stworzenie w porozumieniu z instytucjami miasta Wrocław „Centrum aktywności sportowo – rekreacyjnej Stadion Wrocław”. Przedsięwzięcie to jak najbardziej wykorzystuje potencjał drzemiący w okolicy Stadionu Wrocław. Zagospodarowany obszar będzie stanowił miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych, oryginalny plener dla różnego rodzaju wystaw i eventów oraz innych wydarzeń kulturowych jak również miejsce spotkań i aktywnego wypoczynku.

O autorze

Aleksandra Borówka

Aleksandra Borówka editor

Fundator oraz Prezes Zarządu Fundacji „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”. Absolwentka kierunków Geografia (specjalność geografia regionalna i turystyka) oraz Ochrona Środowiska (specjalność gospodarka środowiskiem) na Wydziale Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dodaj komentarz