Szkolenie to było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z partnerami z innych krajów oraz do nabycia nowych umiejętności w zakresie edukacji młodzieży w zakresie stylu życia bez odpadów.
Uczestnicy zostali przeszkoleni w zakresie prowadzenia warsztatów praktycznych promujących styl życia bez odpadów. Między innymi nauczyli się przepisów DIY na upcycling starej koszulki, gotowanie z resztek i ekologiczne kosmetyki robione własnoręcznie. Dowiedzieli się również, jak angażować młodzież w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w swoich społecznościach.
Udział w szkoleniu w Karditsie to dla nas cenny krok w realizacji projektu Circular economy in action. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą nam jeszcze skuteczniej edukować młodzież w zakresie stylu życia bez odpadów i przyczyniać się do budowy bardziej zrównoważonej społeczności.
Dodatkowo informujemy, że dostępna jest już druga nota prasowa z projektu Circular economy in action, którą można pobrać w załączniku poniżej.
Nota prasowa zawiera informacje o projekcie i dotychczasowych działaniach. Zachęcamy do zapoznania się z nią i do śledzenia dalszych działań fundacji Ekopotencjal w ramach tego projektu.
Nota prasowa nr 2 projektu Circular Economy in Action – wyświetl w nowym oknie.
Fundacja “Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości” została założona w 2013 roku w celu realizacji działań na rzecz szeroko rozumianej edukacji ekologicznej, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.
Fundacja „Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości”
KRS: 0000454447
NIP: 9112007242
REGON: 022119304
ul. Osiedle 23, 56 – 420 Bierutów
O autorze